Fundacja 2Kariera nawiązała współpracę z Akademią Białego Kruka. Już niedługo bardzo ciekawe propozycje dla byłych mundurowych. Do tego czasu zapraszamy do zapoznania się z informacją czym jest 6Sigma i jak ABK może Ci pomóc w uzyskaniu certyfikatu. 

Akademia Białego Kruka to miejsce, w którym wspieramy wszystkich we wzięciu odpowiedzialności za swoją karierę. Uczymy metodyki, dajemy narzędzia i dzielimy się wieloletnim doświadczeniem. Co ważne, stawiamy na praktykę, dlatego podczas szkoleń ich uczestnicy, prowadzą własne projekty Lean i Six Sigma, pod czujnym okiem naszych trenerów. Jest to wówczas okazja nie tylko do zdobycia wiedzy, ale też rozwoju umiejętności i nabycia pierwszych doświadczeń. Na każdym kroku zapewniamy pełne wsparcie – nie zastąpi ono jednak braku chęci i motywacji do rozwoju. Akademia Białego Kruka to miejsce dla osób ambitnych, poszukujących swojej nowej zawodowej drogi. 

Dlaczego “Biały Kruk”? 

Bo pragniemy i staramy się tworzyć wartości unikalne. Nie zadowala nas przeciętność i stale dążymy do tego, aby wyróżniać się jak najwyższą jakością. Zależy nam na tym, żeby dostarczać efekty, które dalece odbiegają od średniej. Jednocześnie czerpiemy ogromną satysfakcję z pracy i z tego, co robimy na co dzień. Świat jest według nas zbyt atrakcyjny, żeby tracić czas ​na miernotę. ​Białe kruki są dla nas odzwierciedleniem wszystkich tych wartości.

Czym jest program Six Sigma? 

Six Sigma to program, który powstał w Motoroli, końcem lat 80. Bardzo szybko zaczęły stosować go kolejne duże firmy, a po ogromnym sukcesie odniesionym przez General Electric ilość „przedsiębiorstw Six Sigma” zaczęła gwałtownie rosnąć. I tak pozostaje do dziś. Jego niesłabnąca od przeszło 30 lat popularność wynika przede wszystkim z 2 rzeczy:

  • Efekty – trudno wskazać inną program rozwoju biznesu, który w tak istotny i czytelny sposób przekłada się na wyniki ekonomiczne przedsiębiorstwa.
  • Elastyczność – pozwalająca wykorzystać go w każdym biznesie, niezależnie od jego branży czy specyfiki. W produkcji, usługach, handlu, logistyce, służbie zdrowia czy wojskowości.

Kształceni w programie Six Sigma Black Belci i Green Belci, to osoby, które otrzymują szansę przełomowego wzmocnienia swoich kompetencji. Ich kształcenie i rozwój to proces długotrwały i wymagający dużego nakładu pracy. Nie tylko włożonego naukę, ale przede wszystkim – nieustanne aplikowanie zdobytej wiedzy w realia organizacji. Powoduje to, że dzisiaj dla wielu firm, program Six Sigma to najlepsza Kuźnia Kadr, która oprócz tego, że kształci przyszłych liderów biznesu, to jeszcze sama się finansuje.

Jakie daje korzyści?

Po pierwsze – korzyści finansowe, zarówno po stronie redukcji kosztów, poprawy płynności, jak i zwiększenia zyskowności.​ Oszczędności w firmach po zastosowaniu tej metody sięgają setek tysięcy rocznie.

Po drugie – poprawa stabilności procesów i jakości​, a co za tym idzie, satysfakcji klientów.​

Po trzecie – zwiększenie wiedzy o produkcie i procesie, co w dzisiejszych czasach jest podstawą budowania przewagi konkurencyjnej.​

I wreszcie – zmianę sposobu myślenia. Six Sigma pozwala spojrzeć na problem z innej strony i rozłożyć go na czynniki pierwsze. Jest uniwersalnym rozwiązaniem dla wielu, nawet najbardziej złożonych problemów.  

Dlaczego warto szkolić się w Akademii Białego Kruka?

Żeby wziąć rozwój kariery w swoje ręce. Żeby od doświadczonych trenerów nauczyć się podejmować dobre, świadome decyzje. Żeby pracować blisko zespołu i być w stanie nim dowodzić. Żeby uczyć się od najlepszych, w jedynej w Polsce organizacji akredytowanej przez The Council of Six Sigma Certification. Powodów jest naprawdę wiele.

Jakie szkolenia prowadzimy?

W swojej ofercie mamy szkolenia Six Sigma Green Belt oraz Black Belt. Mimo wielu podobieństw, ich specyfika jest nieco inna. Różnią się głównie obszernością i stopniem zaawansowania materiału. Są odrębnymi kursami i każde z nich w pełni przygotowuje nawet zupełnie niedoświadczoną osobę do pełnienia autonomicznej funkcji lub stanowiska. Szkolenia te prowadzimy od 2004 roku. Mimo upływu lat wciąż towarzyszy nam niesłabnąca pasja, zaangażowanie i wiara w to, że jest sposób na wszystko.