Polski Holding Obronny –  oferta dla profesjonalistów

Wywiad z Wojciechem Arndtem, Prezesem Zarządu Polskiego Holdingu Obronnego sp. z o.o. dla fundacji 2Kariera

Czym obecnie zajmuje się Polski Holding Obronny sp. z o.o.?

Polski Holding Obronny integruje produkty i usługi dostarczane przez polskich dostawców w kompletne systemy i zoptymalizowane rozwiązania, które stanowią odpowiedź na wyzwania, przed jakimi stoją nasi klienci. Działalność opieramy na trzech filarach: handlu (w tym tzw. obrocie specjalnym), usługach security i aktywności na rynku nieruchomości. Mamy w ofercie innowacyjne produkty, kompletne systemy i usługi dla wojska, przemysłu, energetyki, budownictwa, transportu, służb mundurowych i odbiorców cywilnych. Zrealizowaliśmy wiele skomplikowanych projektów handlowych i modernizacyjnych na całym świecie.

Czy Polski Holding Obronny zatrudnia byłych żołnierzy i funkcjonariuszy?

Tak. Naszym zdaniem wykorzystanie potencjału byłych żołnierzy i funkcjonariuszy na rynku cywilnym jest zasadne i cenne.

Miło nam to słyszeć. Ilu takich ludzi macie w swoich szeregach? 

PHO to ponad 370 pracowników i współpracowników. W spółce zatrudniamy kilkadziesiąt osób z przeszłością w służbach mundurowych.

Jakie stanowiska zajmują i czym się zajmują?

Od pełnomocnika zarządu, przez ekspertów do poziomu pracownika ochrony.

Czym PHO kieruje się rekrutując byłych mundurowych? 

Kryteria zasadniczo są dla wszystkich kandydatów jednakowe. Poszukujemy osób odpowiedzialnych, zdyscyplinowanych, z charyzmą, odpornych na stres. Profesjonalistów w swojej dziedzinie. 

Jak wygląda rekrutacja? Gdzie szukać ogłoszeń?

Wykorzystujemy różne mechanizmy rekrutacyjne. Jesteśmy uczestnikami targów kariery. Nasze oferty pracy znaleźć można też na naszej stronie internetowej czy na portalach rekrutacyjnych.

Czy w związku z rozwojem będziecie zwiększać zatrudnienie i szukać eks-mundurowych do nowych zadań?

Tak. Już dzisiaj poszukujemy wzmocnień w segmencie handlowym w obszarze security oraz IT ze szczególnym naciskiem na cyberbezpieczeństwo. 

Na co mogą liczyć byli mundurowi w waszych szeregach?

Podstawowe benefity pozapłacowe to pakiet medyczny i ubezpieczenie na życie. Posiadamy oczywiście również narzędzia i systemy motywacyjne dostosowane do danego działu i stanowiska. Rozumiemy rolę motywacji w uzyskiwaniu przez spółkę oczekiwanych wskaźników efektywności. Głęboko wierzymy w rolę kapitału społecznego. Firmę tworzą nie tylko produkty i usługi, ale głównie współpracujący ze sobą ludzie. Pomysł zaangażowania kandydatów z programu wojskowej rekonwersji wpisuje się w naszą strategię wzmacniania i rozwijania kompetencji zespołu PHO.

Dziękujemy za rozmowę. Życzymy Panu i firmie wielu sukcesów, zwłaszcza w kwestii wykorzystania byłych mundurowych.